Devlet Suç Mu İşliyor?

Yardım ve yataklıktan tutuklu olarak yargılanan bir terörist, "Devlet bana yemek ve kalacak yer veriyor, sporuma da çıkıyorum; o zaman devlet bana yardım ve yataklık yapıyor" diye mahkemede devletle dalga geçmiş.

Terörist merörist ama mizah anlayışını sevdim.


Hollanda, Lüks otele dönüştürülen Het Arresthuis Hapishanesi
Hollanda, Lüks otele dönüştürülen Het Arresthuis Hapishanesi


Bu arada farkında olmadan pek çok vatandaşın düşüncelerine de tercüman olmuş kendisi.

Teröristler hapiste, dışarıda sahip olmadıkları imkanlara sahip oluyorlar. Güven ve refah içerisinde devlete kin beslemeye devam ediyorlar.

Daha kötü şartlarda tutuklu kalsınlar demiyorum ama birilerini bir yerde tutmayı ceza olarak görmüyorum. Bazı insanlar için evet bu bir cezadır ama kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, dışarıda yokluk çeken insanlar için hapiste yatmak bir ceza değildir. Hatta bazıları için ödül bile sayılabilir.

Daha önce bir yazımda da belirttiğim üzere, insan onuruna halel getirmeyen, alternatif ceza yöntemlerinin geliştirilmesi yanlısıyım. Ayrıca bu kişileri topluma kazandırmak için çeşitli eğitim ve destek programlarının uygulanması taraftarıyım. Hapishaneler birer topluma kazandırma merkezine dönüştürülmelidir.

Aksi taktirde, şimdiki haliyle, vasıfsız birer yapılanmadan başka bir şey değildir.

Yorum Gönder

0 YorumlarBilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.