Küçük Esnafa Hayır!

esnaf karikatürüAlışveriş sonrası fiş uzatan küçük esnafa daha rastlamadım. Genelde kendim istiyorum fişi. O zaman kasadan, daha önceden kesilmiş fiş uzatıyorlar.

- "Hayır, bu alışverişin fişini istiyorum ben." diyorum
- "Abiciğim ben sana daha fazla tutarlı fiş veriyorum, alsana" diyorlar.

Derdimi anlatamıyorum bir türlü. İnsanın yüzüne karşı "sen vergi kaçırıyorsun, ben buna alet olamam, ver benim fişimi" de denmiyor ki!

Derdimi anlatmak için sarf ettiğim çaba bir yana, toplumda istenmeyen kişi konumuna geliyorum...

Böyle durumlarla karşılaşmamak için en iyi çözüm, büyük zincirler... Onlar mecburi olarak fiş kesiyorlar, hiç böyle muhabbetlere girmiyorsun.

Küçük esnafı korumak için kampanyalar düzenleniyor ya hani, işte ben o gruptan değilim. Küçük esnafa hayır, yaşasın zincir marketler!

Yorum Gönder

0 YorumlarBilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.