Siyasette Dilin Yanlış Kullanımına Bir Örnek: Ziyaeddin Akbulut


Videoda izlediğiniz konuşma, siyaset dili eğitimlerinde ders olarak anlatılacak bir olaydır, es geçmek istemedim.

Ziyaeddin Akbulut, doğru konuları, doğru kelimelerle anlatamadığı için bir anda hedef haline geldi.

Engellilerin aileleri ile ilişkilerini kendince yorumlamak ve "engelli vatandaşlarımızı adam yerine koyduk" demek yerine, "engelli vatandaşlarımıza sosyal hak ve özgürlükler kazandırdık, sosyal statülerini arttırdık, hiçbir hükumetin sağlayamayacağı ayrıcalıkları sağladık"  gibi cümleler kullansaydı çok daha doğru ve etkili olurdu. 

Oysa şimdi haklıyken haksız duruma düştü.

Bu olay, iletişimin nasıl kurulmaması gerektiğine dair doğru bir örnektir ve her daim hatırlanmalıdır.

mustafa arslan, siyasal iletişim, siyasal üslup, siyasette dilin kullanımı, siyasette üslup, halkla ilişkiler

Yorum Gönder

0 YorumlarBilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.