Kavramım, akademiye armağan olsun!

Ceza hukukunda "zincirleme suç" diye bir kavram vardır.

Kavramı detaylara boğmadan, bir örnekle kısaca anlatmak istiyorum:

Birinin dükkanına 3 farklı günde girerek televizyon, radyo ve bilgisayar çaldınız diyelim. Bu durumda, aynı kişiye karşı işlendiği için, 3 farklı suçtan değil, tek bir suçtan ceza alırsınız.

Ancak aldığınız bu tek ceza, normal şartlarda alacağınız cezadan bir miktar fazla olur.


Sunduğu bu güzel olanaktan (!) dolayı, bu kavrama "zincirleme suç" yerine "kampanyalı suç" demeyi daha uygun buluyorum ve bu şekilde anılmasını öneriyorum :)

Kaynak taraması yapmadım, dolayısıyla "kampanyalı suç" kavramını daha önceden kullanan var mı bilmiyorum. Kimsenin kullanmadığını varsayarak, bu güzel kavramı akademiye armağan etmek istiyorum.

Kıymetim bilinir umarım. :)

mustafa arslan
Yorum Gönder

0 YorumlarBilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.