10 Ekim'in Resmi Tatil Olması Teklif Edildi

CHP Erzincan milletvekili Erdoğan Özyalçın, 10 Ekim tarihinin ”Emek, Demokrasi ve Barış Şehitlerini Anma Günü” olarak belirlenip, resmi tatil ilan edilmesini teklif etti.

Milletvekili Erdoğan Özyalçın, TBMM’ye sunduğu yasa teklifinin gerekçesinde ”10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da Emek, Demokrasi ve Barış için bir araya gelen yurttaşlarımıza yönelik tarihin en kanlı terör saldırılarından biri yaşanmış ve çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiştir” dedi.

CHP Erzincan Milletvekli Erdoğan Özyalçın
CHP Erzincan Milletvekli Erdoğan Özyalçın

Bahsi geçen yasa teklifinde şu ifadelere yer verildi: ’Tarihe “Kanlı Cumartesi” olarak geçecek bu saldırının hedefinde, ülkede huzur, demokrasi, adalet isteyen milyonlar olduğu açıktır. Türkiye’yi derin kedere boğan bu saldırı ve katliamların yaralarını sarmak için, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık ve en ağır saldırısının gerçekleştiği 10 Ekim tarihinde toplumda ulusal yas ilanı ve yaşananları unutturmamak, hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı anmak adına tüm demokrasi, emek ve barış şehitlerimize şükran ifadesi olarak ‘Anma Günü’ düzenlenmesi amaçlanmıştır’

Yorum Gönder

0 YorumlarBilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.