TİKA Staj Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şartları (2016 Kış Dönemi)

TİKA, satj tarihlerini ve başvuru şartlarını duyurdu. TİKA, staj başvuru tarihleri 15 Ekim - 15 Kasım tarihleri arası olarak belirlendi. TİKA'dan yapılan açıklama şu şekildedir: 

Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nda 2016 Yılında Kış (Ocak-Şubat) Döneminde Staj Yapmak İsteyenlerin Dikkatine;

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı 2016 yılı Kış (Ocak-Şubat ) döneminde staj yapmak isteyen öğrenciler için başvurular, 15 Ekim - 15 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Stajlar Ocak-Şubat ayları arasında birimlerin ihtiyacına göre 2 ile 4 hafta arasında gerçekleştirilecektir. Staj başvurusu için ayrıntılı bilgi, tika.gov.tr internet adresinde, Yönergeler bölümünde bulunan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bünyesinde Staj Yapacak Olanların Belirlenmesi ile Staj Sürecine İlişkin Esasların Düzenlenmesi Hakkında Yönergede bulunmaktadır.

TİKA LOGO


Başvuru şartları, istenilecek belgeler ve başvuru şekli.

Staj başvurularında, başvurunun yapıldığı tarihte, lisans veya yurtdışında buna denkliği kabul edilmiş bir yükseköğretim kurumunda öğrencilerin, 3. ve 4. sınıf öğrencisi olması şartı aranır. (2 inci sınıfı bitiren öğrenciler dahil) başvuru yapabileceklerdir.

Staja başvurusu için istenilecek belgeler şunlardır:

a)Staj başvuru formu (TİKA staj yönergesi ekinde yer almaktadır.)

b)Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

c)Başvuru tarihinde 6 aydan eski tarihli olmayan adli sicil raporu.

d)Yükseköğretim kurumundan alınan onaylı öğrenci belgesi

e)Yükseköğretim kurumundan alınan not ortalamasını gösterir onaylı transkript

f)2 adet vesikalık fotoğraf

Belgelerin eksiksiz tamamlanarak, Başkanlığa Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:164 Tandoğan/ANKARA adresine sahsen veya posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

Son başvuru tarihine kadar yapılan staj başvurularında kabul edilenler, Başkanlığın tika.gov.tr web adresinden yayımlanacaktır.

İlanen duyurulur.

Yorum Gönder

0 YorumlarBilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.