Youtube'da Ücretli Video Dönemi Başlıyor

Dünyanın en çok kullanılan video platformu, en çok ziyaret edilen siteler arasında yer alan Youtube yepyeni bir özellik duyurmaya hazırlanıyor. 21 Ekim'de açıklanması beklenen habere göre Youtube artık ücretli videolar da göstermeye başlayacak.

youtube ücretli mi olacak, youtube premium üyelik, youtubedan para kazanmak


Bazı kaynaklar bu haberi endişe verici olarak karşılasa da ben aynı düşüncede değilim. Bu özellik sayesinde ilgi duyduğumuz filmleri ve eğitici videoları resmi kaynaklardan, yüksek kalitede ve yasal olarak kolaylıkla izleyebileceğimizi düşünüyorum.

Bu özelliğin yüksek aboneli kanallarda tüm videolardan yararlanabilmek için premium üyelik şeklinde sunulması ise şüphesiz endişe verici olur.

Youtue'un ücretli video dönemi şimdilik dedikodudan ibaret ve yakın zamanla bununla ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor. Umarım, bahsedilen bu özellik sadece az sayıda video için geçerli olur ve hayatımızın bir parçası olan Youtube'u kullanımımızı önemli ölçüde sınırlandırmaz! Aksi taktirde Youtube da bu işte zararlı çıkacaktır. Bilindiği üzere Youtube, gelirini reklamlar üzerinden sağlıyor ve ciddi bir trafiğe sahip olan Youtube'un geliri de trafiği ile doğru orantılı şekilde artıyor. Ücretli videoların sitede ağırlıklı bir hal alması Youtube trafiğini olumsuz yönde etkileyecek ve de bu durum gelirlerine ve popülaritesine olumsuz etki yapacaktır.


Google'da Ara! | Yandex'te Ara! | Yazılar (RSS) | Yorumlar (RSS) | Sitemap

0 Comments:

Yorum Gönder

İlginç bilgiler, Biyografiler, Dekorasyon önerileri, Güzellik ipuçları, Edebiyat haberleri ve daha fazlası "Bilgilendiren Haberler"de...

- Yorumlarınız hemen yayınlanır.
- Reklam yapmak, HTML kullanmak, Link bırakmak serbesttir.
- Üye olmadan, Anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.
- Yorumlarınıza cevap alabilmek için "Beni bilgilendir"i işaretleyin.
- Yapılan yorumlardan site sahipleri sorumlu tutulamaz!