Facebook'un 2015 Yılı Kullanıcı İstatistikleri Açıklandı!

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Özkaya Matraş'ın yaptığı açıklamaya göre, Türkiye’de insanların büyük çoğunluğu Facebook'u mabil cihazlar üzerinden kullanıyor. Son verilere göre 2015’in 3’üncü çeyreği itibariyle Türkiye’de her ay 34 milyonun üzerinde ve her gün 24 milyondan fazla insan Facebook’u mobil cihazları üzerinden ziyaret etmiş.

facebook istatistikler, facebook kullanıcı sayısı, facebook kullanan insan, facebook mobil,


Facebook’un Türkiye’de kullanım istatistikleri şu şekilde:

 • Türkiye’de Facebook’u her gün 27 milyonun üzerinde insan ziyaret ediyor.
 • 2 kişiden birinin Facebook hesabı olan Türkiye’de, her gün sosyal ağa girenlerin oranı yüzde 36‘yı buluyor.
 • Her ay 34 milyondan fazla insan Facebook’u mobil cihazlar üzerinden ziyaret ediyor.
 • Facebook’u mobil cihazlardan her gün ziyaret edenlerin sayısı ise 24 milyonun üzerinde (toplam nüfusa oranı yüzde 33)
 • E-marketer’a göre Türkiye’de interneti olan insanların sayısı 44.7 milyonun üzerinde. Bu, Türkiye’de interneti olan insanların yüzde 88’inden fazlasının Facebook’ta olduğu anlamına geliyor.

Facebook’u dünyada kullanım istatistikleri şu şekilde:

 • Dünya genelinde her ay 1.55 milyar insan Facebook’u kullanıyor; Facebook’u her gün kullananların sayısı ise 1 milyarın üzerinde.
 • Android cihazlar üzerinden 1 milyar kişi olmak üzere Facebook’a mobil cihazları üzerinden giren insanların sayısı 1.39 milyardan fazla.
 • Dünyada 50 milyon insan, düşük bant genişliğine sahip kullanıcılara özel tasarlanan Facebook Lite’ı kullanıyor.
 • Facebook’ta günde 8 milyardan fazla video görüntüleniyor. 500 milyonun üzerinde insan her gün Facebook’ta video izliyor.

Arama Açıklamaları: Facebook Türkiye kullanıcı sayıları, Facebook'un kaç üyesi var? Facebook kullanım oranları, Facebook kullanıcı istatstikleri, Facebookta ne kadar Türk var? Facebook'un Türkiye'den kaç üyesi var? Facebook mobil kullanım istatistikleri, Dünyada Facebook'u kaç kişi kullanıyor? Facebook'ta ne kadar video izleniyor? Facebook Lite kullanan var mı? Facebook sayfa gösterim sayısı ne kadar? Dünyada Facebook'un kaç üyesi var? Facebook üye sayısı ne kadar?

Yorum Gönder

1 Yorumlar

 1. Sitenizde vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.
  iptv ile
  ilgili de sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  YanıtlaSil

İlginç bilgiler, Biyografiler, Dekorasyon önerileri, Güzellik ipuçları, Edebiyat haberleri ve daha fazlası "Bilgilendiren Haberler"de...

- Yorumlarınız hemen yayınlanır.
- Reklam yapmak, HTML kullanmak, Link bırakmak serbesttir.
- Üye olmadan, Anonim olarak da yorum yapabilirsiniz.
- Yorumlarınıza cevap alabilmek için "Beni bilgilendir"i işaretleyin.
- Yapılan yorumlardan site sahipleri sorumlu tutulamaz!Bilgilendiren Haberler'de günlük diziler, kadın programları, gündüz kuşağı programları, magazin programları, kore dizileri, hint dizileri, yerli diziler, fragmanlar, dizi fragmanları, sinema fragmanları, ilginç bilgiler, ilginç haberler, etkinlik duyuruları, internet ve bilgisayar kullanımına dair faydalı bilgiler, güzellik sırları, dekorasyon önerileri, edebiyat haberleri, komik videolar, oyun tavsiyeleri, sinema filmi fragmanları, blogger ipuçları, biyografiler, sevilen oyuncuların fotoğraf galerileri, şarkı sözleri, müzik listeleri, uydu tv frekansları ve yaşama dair çok daha fazlasını bulacaksınız.

Sosyal ağlarda bizi takip edin: Facebook | Twitter

İnternetten Video İndirme Yöntemleri | Youtube'dan Programsız Mp3 indirme | Aleyna Tilki kimdir? | TPDF ve Resim Dosyasındaki Yazıları Word'e Aktarmak

Bilgilendiren Haberler © 2011-2018. Dizi ve tv programı dışındaki yazıların her hakkı saklıdır. Kaynak göstermek koşulu ile alıntı yapılabilir.